ZDROWIE PIASECZNA
AL. KALIN 55, 05-500 PIASECZNO
przy stadionie K.S. Piaseczno
TEL. 22 750 11 77
s1fin s3fin s11fin s5fin s14fin

Holter EKG

 

Holter EKG to urządzenie rejestrujące elektrokardiogram (EKG) w sposób ciągły przez 24, 48 czy 72 godziny, w celu późniejszej szczegółowej analizy. Przenośny rejestrator holterowski jest niewielkim urządzeniem, które łatwo można przymocować do ciała lub ubrania pacjenta w sposób nie krępujący istotnie ruchów. Umożliwia to normalną aktywność życiową ze sportem i snem włącznie. Nie wolno jednak wchodzić z holterem pod prysznic lub zanurzać się w wodzie, a pole magnetyczne w otoczeniu aparatu rejestrującego EKG może zakłócić zapis.

Badanie pozwala na określenie parametrów elektrycznych pracy serca - odzwierciedla jego rytm i pozwala na określenie momentów niedokrwienia. Jest stosowane w diagnostyce zaburzeń rytmu serca i choroby wieńcowej. Wykonanie badania holterowskiego jest też nieodłącznym elementem diagnozowania pacjentów z zasłabnięciami czy utratą przytomności, z zaburzeniami równowagi, niespecyficznymi bólami w klatce piersiowej.

Elektrody stosowane do badania są wykonane z materiałów nie alergizujących. Nie trzeba kupować baterii do rejestratorów. Mężczyzn obdarzonych obfitym owłosieniem klatki piersowej uprzedzamy o możliwości zgolenia jego części przed badaniem - po to by uniknąć bólu związanego ze zdejmowaniem przyklejonych elektrod.

 

Na badania zapraszamy codziennie - po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu. Badanie zwykle trwa 24 godziny, aparat może być - po uprzednim uzgodnieniu – zakładany i zdejmowany w domu pacjenta. Czas trwania badania – przy takim zaleceniu lub konieczości może być wydłużony nawet do 72 godzin.

 

 


FLEBOLOGIA_logo_green-01 karta_duej_rodziny_20141202_1527231253 plakat www

Pokaż ZDROWIE PIASECZNA na większej mapie