ZDROWIE PIASECZNA
AL. KALIN 55, 05-500 PIASECZNO
przy stadionie K.S. Piaseczno
TEL. 22 750 11 77
s1fin s3fin s11fin s5fin s14fin

Rehabilitacja dzieci i młodzieży

 

Prowadzimy rehabilitację dzieci od 5 roku życia i młodzieży, wspierając ich zarówno w prawidłowym rozwoju ruchowym, jak i w usprawnianiu różnych dysfunkcji narządu ruchu. Cele terapii ustalamy wspólnie z pacjentami oraz ich opiekunami. W rehabilitacji starszych dzieci i młodzieży wykorzystujemy między innymi koncepcje NDT Bobath, PNF oraz Kinesiotaping.

 

NDT Bobath

Nazwa NDT Bobath pochodzi od angielskiego zwrotu Neurodevelopmental Treatment (metoda neuro-rozwojowa). Jest to metoda polegająca na dostarczaniu wielu różnorodnych wzorców ruchowych, co jest podstawą prawidłowego procesu edukacji sensomotorycznej. W terapii pacjent traktowany jest jako podmiot, aktywnie uczestniczy w ćwiczeniach. W koncepcji NDT Bobath nie ma gotowego zestawu ćwiczeń. Terapeuta stosuje indywidualny dobór dla każdego pacjenta, zmieniający się w czasie.

 

PNF

Prorioceptive Neuromuscular Facilitation (torowanie nerwowo-mięśniowe) to metoda wychodząca od całościowego spojrzenia na człowieka. Podczas pracy nad funkcją, której pacjent potrzebuje, wykorzystuje się jego silne i zdrowe części ciała, by wydobyć pożądaną sprawność i ruch z części słabych, funkcjonujących nieprawidłowo. Pacjent jest partnerem fizjoterapeuty i to on określa cele, zakres i granice terapii. Terapia ma być dla pacjenta bezbolesna, funkcjonalna i oparta na naturalnych ruchach zdrowego człowieka. W metodzie tej znajduje się rozwiązania dla konkretnych codziennych problemów ruchowych pacjenta.

 

Kinesiotaping

Kinesiotaping wykorzystuje specjalne plastry (tape), które w ściśle określony sposób są naklejane na wybrane fragmenty ciała. Plastry mają określoną elastyczność, są hipoalergiczne, wodoodporne i oddychające. Kinesiotaping ma szerokie zastosowanie, między innymi wpływa na napięcie mięśniowe, zmniejsza ból i obrzęk, usprawnia krążenie, przyspiesza proces gojenia, poprawia funkcje mięśni i redukuje ich zmęczenie. Jest to doskonała metoda wspomagająca i uzupełniająca terapię.

 

 


FLEBOLOGIA_logo_green-01 karta_duej_rodziny_20141202_1527231253 plakat www

Pokaż ZDROWIE PIASECZNA na większej mapie