ZDROWIE PIASECZNA
AL. KALIN 55, 05-500 PIASECZNO
przy stadionie K.S. Piaseczno
TEL. 22 750 11 77
s1fin s3fin s11fin s5fin s14fin

Rehabilitacja dorosłych


Jeżeli

 • cierpisz na bóle kręgosłupa, barków, bioder, kolan czy stóp,
 • dokucza Ci "łokieć tenisisty" lub "łokieć golfisty",
 • cierpisz z powodu rwy kulszowej,
 • zdiagnozowano u Ciebie aktywny konflikt dyskowo-korzeniowy z uciskiem na korzeń nerwowy,
 • jesteś po zabiegu operacyjnym kręgosłupa lub stawu obwodowego,
 • cierpisz na pseudomigrenowe bóle głowy,
 • masz inne dolegliwości ze strony układu kostno-mięśniowego,

zapraszamy Cię na konsultacje do naszych specjalistów. W naszej przychodni przyjmują znakomici ortopedzi, neurolodzy, specjaliści rehabilitacji i fizjoterapii. Zapewniamy szeroką gamę zabiegów terapii manualnej, PNF, kinesiotapingu, ćwiczen rehabilitacyjnych, ćwiczeń w odciążeniu oraz fizykoterapii. Jako wspomaganie rehabilitacji ruchowej stosujemy zabiegi fizykoterapii: galwanizację, jontoforezę, elektrostymulację, pole magnetyczne, laseroterapię.

 

Terapia manualna

Samo określenie znaczy doslownie "leczenie ręczne", ale nie oddaje ono w pełni istoty tego rodzaju terapii. Terapia manualna ma wielowiekową tradycję - począwszy od osteopatii, chiropraktyki po nowe koncepcje, jak metoda Kaltenborna-Evjenth'a. Terapia ta ma na celu eliminację stanów bólowych oraz przywrócenie fizjologicznych warunków w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Opiera się głównie na technikach mobilizacji stawów oraz rozluźniających nadmiernie napięte tkanki miękkie (mięśnie, torebki stawowe, więzadla).

 

Osteopatia

Osteopatia polega na bezbolesnej mobilizacji stawów obwodowych, kręgosłupa oraz układu nerwowo-mięśniowego. W osteopatii wykorzystuje się:

 • techniki rytmiczne,
 • techniki pchnięcia (manipulacje),
 • techniki relaksacyjne,
 • techniki dotyczące dysfunkcji struktur kostnych otaczających centralny układ nerwowy oraz wpływających na napięcie struktur łącznotkankowych otaczających trzewia w jamie brzusznej.

Dzięki zabiegom z zakresu osteopatii wspomagane są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia.

 

Metoda Kaltenborna-Evjenth'a

Inaczej określana jako Ortopedyczno-Manualna Terapia (OMT). Znajduje zastosowanie w leczeniu dysfunkcji somatycznych, takich jak dolegliwości bólowe, hipo- i hipermobilność stawów, zmiany tkankowe. Terapia oparta jest na wnikliwym badaniu manualnym, popartym analizą wyników badań RTG, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Po wnikliwej analizie i diagnozie wdrażane jest leczenie przeciwbólowe, zwiększające ruchomość lub zmniejszające nadmierną ruchomość.

 

PNF (Proprioceptywne Torowanie Nerwowo-Mięśniowe)

To terapia bardzo przyjazna dla pacjenta, adekwatna do jego stanu psychofizycznego. Wychodzi od całościowego spojrzenia na człowieka. Podczas pracy nad funkcją, której pacjent potrzebuje, wykorzystuje się jego silne i zdrowe części ciała, by wydobyć pożądaną sprawność i ruch z części słabych, funkcjonujących nieprawidłowo. Pacjent jest partnerem fizjoterapeuty i to on określa cele, zakres i granice terapii. Terapia ma być dla pacjenta bezbolesna, funkcjonalna i oparta na naturalnych ruchach zdrowego człowieka. W metodzie tej znajduje się rozwiązania dla konkretnych codziennych problemów ruchowych pacjenta.

 

Kinesiotaping

Za pomocą odpowiednich technik naklejania specjalnej taśmy na określone, dysfunkcyjne obszary ciała, oddziałuje się na funkcję stawów narządu ruchu, układ limfatyczny (zmniejszenie obrzęków) oraz nerwowy, normalizuje napięcie mięśniowe i powięziowe. Taśma wykonana jest z materiału, którego grubość i ciężar zbliżony jest do właściwości skóry. Ma ściśle określoną rozciągliwość, przepuszcza powietrze i jest odporna na wodę.

Plastrowanie stosuje się między innymi w celu:

 • redukcji dolegliwości bólowych o zróżnicowanym podłożu,
 • przywrócenia prawidłowego napięcia mięśniowego,
 • poprawy funkcji oraz zakresu ruchu w stawach,
 • usprawnienia krążenia krwi i limfy,
 • zapobiegania i korekcji wad postawy.

Kinesiotaping jest wykorzystywany w medycynie sportowej, ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, geriatrii, pediatrii czy onkologii.

 

 

 


FLEBOLOGIA_logo_green-01 karta_duej_rodziny_20141202_1527231253 plakat www

Pokaż ZDROWIE PIASECZNA na większej mapie