ZDROWIE PIASECZNA
AL. KALIN 55, 05-500 PIASECZNO
przy stadionie K.S. Piaseczno
TEL. 22 750 11 77
s1fin s3fin s11fin s5fin s14fin

Kiedy trzeba skonsultować się z lekarzem flebologiem?

“Pękające naczynka”, uporczywe siniaki, poszerzone drobne zielone żyłki lub pajączki, ciężkie, puchnące i bolące nogi, widoczne żylaki, czy może niegojące się rany na nogach?

Jeśli którykolwiek z wymienionych objawów stwierdzacie Państwo u siebie, warto skonsultować się z lekarzem flebologiem. Flebolog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu żylnego. W Zdrowiu Piaseczna Kompleksowa diagnostyka układu żylnego!, którą prowadzimy we współpracy ze specjalistyczną Przychodnią NASMED.

Kiedy należy zasięgnąć porady LOGOPEDY?

Terapia logopedyczna polega na kształtowaniu i rozwijaniu mowy i języka dziecka oraz na korekcie wadliwej artykulacji. Bez podjętej we wczesnym wieku pracy z logopedą, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia problemów osobowościowych związanych z trudnościami w komunikacji, trudności poznawczych, społecznych, problemów w nauce w wieku szkolnym. Wskazania do wizyty u specjalisty logopedy istnieją, kiedy u dziecka obserwujemy:

Czytaj więcej...

Jak przygotować się do testu spirometrycznego?

Pacjent powinien być co najmniej 2 godziny po posiłku i przynajmniej 2 godziny po papierosie. Wskazane jest wygodne, luźne ubranie, aby nie utrudniało nabierania powietrza do płuc. Przed badaniem spirometrycznym należy unikać wysiłku fizycznego. Prosimy też o dokładną informację, jakie leki pacjent przyjmuje oraz po co i dlaczego badanie jest wykonywane.

Co trzeba wiedzieć o teście wysiłkowym?

Test wysiłkowy, czyli elektrokardiograficzna próba wysiłkowa to badanie pozwalające ocenić zmiany zapisu EKG w trakcie zwiększającego się wysiłku fizycznego. Wzrost zapotrzebowania serca i organizmu na tlen prowadzi do zwiększenie przepływu krwi przez naczynia wieńcowe. U osób z miażdżycą, wadami naczyń, czy ograniczeniem drożności tętnic wieńcowych, w trakcie wysiłku nie ma możliwości pokrycia zapotrzebowania na tlen drogą zwiększonego przepływu, co przyczynia się do rozwoju niedokrwienia. Można je wykryć monitorując zapis EKG. Jednoczesna ocena zmienności ciśnienia krwi, tętna, odniesienie wielu obiektywnie stwierdzanych zmian do samopoczucia pacjenta pozwala na rozpoznanie choroby serca.

Czytaj więcej...

Po co wykonuje się badania holterowskie?

Badania te służą ocenie reakcji organizmu na „wyzwania dnia codziennego” – oceniamy zmienność ciśnienia krwi, rytmu serca, występowanie arytmii lub zmian niedokrwiennych EKG w ciągu doby normalnego życia Pacjenta. Wynik badania ma wpływ na rozpoznanie choroby, zaplanowanie czy też ocenę skuteczności i bezpieczeństwa leczenia.

 


FLEBOLOGIA_logo_green-01 karta_duej_rodziny_20141202_1527231253 plakat www

Pokaż ZDROWIE PIASECZNA na większej mapie