ZDROWIE PIASECZNA
AL. KALIN 55, 05-500 PIASECZNO
przy stadionie K.S. Piaseczno
TEL. 22 750 11 77
s1fin s3fin s11fin s5fin s14fin

Terapia osoczem bogatopłytkowym GLO PRP

 

Przyszłość zaczyna się teraz

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem krwinek płytkowych uzyskanym z własnej krwi pacjenta. Płytki krwi zawierają czynniki wzrostu oraz bioaktywne białka, które pobudzają wzrost, hamują ból i pobudzają organizm do przyśpieszenia gojenia w stanach chorobowych i po urazach. PRP stosuje się leczniczo różnych dziedzinach: ortopedii, medycynie sportowej, estetycznej i w leczeniu ran.

Zabieg polega na wstrzyknięciu PRP w miejsce poddawane terapii np do stawu. Decyzję o ilości, liczbie i częstościach koniecznych wstrzyknieć podejmuje lekarz. Zabieg trwa ok. 20 min i jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Po pobraniu krwi własnej pacjenta poddaje się ją dwukrotnemu odwirowaniu. Uzyskany w ten sposób preparat PRP wstrzykuje się w chore miejsce. Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do domu.

Według dostępnej literatury zabiegi te charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością terapeutyczną i niskim ryzykiem powikłań. Objawy uboczne występują rzadko (zakażenie w miejscu wstrzyknięcia, nasilenie procesu zapalnego i ból miejscowy).

 

Wskazania ortopedyczne:

  • stawy biodrowe i krzyżowo-biodrowe - m.in. stan zapalny stawu biodrowego, martwica głowy kości udowej, zapalenie kaletki maziowej krętarza większego,
  • staw kolanowy - m.in. stan zapalny stawu kolanowego, stany zapalne kaletek,
  • staw skokowy i stopa - m.in. przewlekły stan zapalny ściegna Achillesa, rozcięgna podeszwowego i ostrogi piętowe,
  • staw barkowy - m.in. uszkodzenie tzw. pierścienia rotatorów, przewlekły stan zapalny ścięgna mięśnia dwugłowego,
  • staw łokciowy - m.in. stan zapalny nadkłykcia bocznego (łokieć tenisisty) i przyśrodkowego (łokieć golfisty),
  • nadgarstek i dłoń - m.in. zapalenie stawów, nadwyrężenia.

 

Przeciwwskazania do stosowania preparatu PRP:

Bezwzględne: zespół zaburzeń czynności płytek krwi, brak stabilności hemodynamicznej, miejscowa infekcja w miejscu podania, uogólnione zakażenie.

Względne: stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez 48 godz po zabiegu, miejscowe wstrzyknięcia kortykosteroidów w ciągu 1 miesiąca, układowe stosowanie kortykosteroidów w ciągu 2 tygodni, przebyta ostatnio gorączka i choroba zapalna

 

Czy terapia GLO PRP jest dla mnie odpowiednia ?

Jeśli jesteś po urazie lub występują u Ciebie przewlekłe dolegliwości bólowe w okolicach stawów lub kręgosłupa, szczególnie, gdy po zastosowaniu leków przeciwbólowych ból ustępuje tylko na jakiś czas, a potem powraca w tym samym miejscu i nasila się w czasie ruchu lub ucisku - zgłoś się do lekarza. Po zbadaniu i postawieniu diagnozy, specjalista podejmie decyzję o leczeniu i wykona zabiegi terapeutyczne z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego PRP.

 


FLEBOLOGIA_logo_green-01 karta_duej_rodziny_20141202_1527231253 plakat www

Pokaż ZDROWIE PIASECZNA na większej mapie